گیاهان دارویی امروزه بیش از هر زمان دیگری در زندگی ما ایفای نقش دارند چراکه با گذشت زمان پزشکان و محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف دارو های شیمیایی شاید به درمان فرد به صورت موقت کمک کند اما گاهی عوارض جانبی آن، آثار جبران ناپذیری بر بدن فرد خواهد گذاشت. در نتیجه مصرف دارو های گیاهی می تواند مفید ترین راه و البته کم خطر ترین راه ممکن باشد. در خصوصکاهش اشتها با داروی گیاهیباید گفت که در میان تمامی دارو های گیاهی برخی از آنها سرکوب گرهای هوس های غذایی هستند که به صورت مستقیم بر کنترل اشتها و لاغری تاثیر می گذارند که در ادامه آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

استفاده از دارو های گیاهی به چند صورت امکان پذیر است ؟

  • استفاده به صورت دمنوش
  • استفاده به صورت قرص و یا کپسول
  • استفاده به صورت جوشانده
  • استفاده به صورت شربت

معرفی دارو های گیاهی برای کاهش اشتها

استفاده از دارو های گیاهی به منظور کاهش اشتها از کم خطر ترین راههای ممکن برای از دست دادن اضافه وزن و کنترل اشتهای کاذب می باشد که در ادامه به معرفی برخی از پرکاربرد ترین این دارو های گیاهی خواهیم پرداخت.

گزنه

گزنهگزنه

یکی از مهم ترین مزیت هایی که گیاه گزنه دارد، کاهش اشتها و هوس غذایی می باشد. تحقیقات انجام شده در این خصوص نشان می دهد که این گیاه در واقع می تواند عمل غذا رسانی به سلول ها را انجام دهد که منجر به کاهش وزن می شود. علاوه بر این گزنه، سرشار از برخی از ویتامین ها می باشد که وجود آن در بدن می تواند مفید باشد. از این گیاه پر خاصیت به منظور کاهش اشتها به صورت دمنوش استفاده می شود.

شیرین بیان

رفع هوس و میل به شیرینی با گیاه شیرین بیان امکان پذیر است. اکثر افرادی که از اضافه وزن رنج می برند، نمی توانند میل خود را به شیرینی ها کنترل کنند و مصرف شیرینی ها به نوبه ای برای آنها اعتیاد آور شده است. استفاده از این گیاه می تواند سبب شود تا میل این افراد به مصرف مداوم شیرینی ها به صورت چشمگیری کاهش یابد. می توان چوب های این گیاه را در آب دم کرد و در طول روز آنها را میل کرد. در نتیجه اگر به دنبالکاهش اشتها با داروی گیاهیهستید، شیرین بیان می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

بابا آدم

بابا آدمبابا آدم

کاهش احساس گرسنگی و میل به خوردن غذا ها با مصرف گیاه بابا آدم امکان پذیر است، از این رو به افرادی که به صورت مداوم به دنبال راهی برای کنترل اشتهای کاذب خود هستند پیشنهاد می شود تا از جوشانده گیاه بابا آدم استفاده نمایند. لازم به ذکر است که این گیاه خواص متعددی دارد که لاغری و کنترل اشتها یکی از این خواص می باشد.

جینسینگ

یکی از شناخته ترین راه ها برایکاهش اشتها با داروی گیاهیو کمک به روند کاهش وزن مصرف جینسینگ می باشد که جوشاندن آن در آب و نوشیدن آن سبب کاهش اشتها و البته افزایش متابولیسم بدن می شود.

تخم کتان

تخم کتانتخم کتان

استفاده از دانه های تخم کتان باعث می شود تا فرد احساس سیری کند و کمتر گرسنگی را حس کرده و به سمت غذا ها رود. در واقع می توان گفت که تخم کتان روند هضم غدا را کاهش داده در نتیجه شما دیرتر احساس گرسنگی می کنید. از این رو در مبحثکاهش اشتها با داروی گیاهیاستفاده از تخم کتان به افراد پیشنهاد می شود چرا که مصرف آن می تواند راهی کم خطر و کم عارضه برای کنترل اشتهای کاذب و کمک به روند لاغری باشد.

چای یربا ماته

برخی از تحقیقات نشان داده است که این گیاه که متعلق به امریکای جنوبی می باشد می تواند روند کاهش وزن افراد را سرعت بخشد. از این رو افراد زیادی مشتاق به استفاده از این چای خوشمزه هستند چراکه علاوه بر کافئین موجود در آن، می تواند حسی مشابه با حس بعد از خوردن شکلات را به افراد الحاق نماید. در نتیجه می توان گفت که افراد تمایل کمتری به نسبت مصرف شکلات های پر کالری خواهند داشت.

چای سبز

چای سبزچای سبز

همه می دانیم که چای سبز فواید بی شماری برای ما دارد اما آیا کاهش اشتها نیز می تواند یکی از این فواید باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تحقیقاتی در این خصوص وجود دارد که نشان از صحت این موضوع دارد که استفاده از این چای می تواند میل به خوردن غذا را کاهش دهد. در واقع می توان گفت اگر به دنبالکاهش اشتها با داروی گیاهیهستید مصرف مداوم چای سبز می تواند برای شما مفید باشد.

روغن گریپ فروت

به طور کلی گریپ فروت میوه ای است که می تواند در کاهش وزن و البته چربی سوزی نقش بسزایی داشته باشد و سبب افزایش سوخت ساز بدن فرد شود و بر کنترل اشتها نیز تاثیر گذارد. اما از روغن این میوه تنها به منظور کنترل اشتها و کاهش میل به غذا استفاده می شود که نحوه ی استفاده از آن به صورت موضعی و یا استنشاق آن می باشد. لازم به ذکر است که این میوه ی فواید متعدد دیگری نیز دارد.

زعفران

زعفرانزعفران

کاهش اشتهای کاذب با زعفران یکی از رایج ترین و آسان ترین راه ها برای خلاصی از حس گرسنگی مداوم است، چراکه در خانه ی هر کسی، این ادویه ی خوش رنگ و خوش بو وجود دارد. استفاده ی مداوم از زعفران سبب می شود که اشتهای کاذب شما کاهش یافته و در نهایت شاهد کاهش وزن باشیم.

قهوه ی سبز

افراد زیادی هستند که از گشنگی های ناگهانی رنج می برند و مدام لازم دارند تا چیزی بخورند که گرسنگی آنها رفع شود. یکی از راه های رهایی از این گرسنگی های ناگهانی، مصرف قهوه ی سبز که آن را با نام قهوه ی عربی نیز می شناسیم، می باشد. از آنجایی که دارو های شیمیایی برای لاغری دارای عواقبی می باشند که گاهی این عواقب خود را به زودی نشان نمی دهند، در نتیجه مصرف دارو های گیاهی برای لاغری مخصوصا مصرف قهوه ی سبز می تواند برای شما گزینه ی مناسب تری باشد.

گارسینیا کامبوجیا

گارسینیا کامبوجیاگارسینیا کامبوجیا

بسیاری از افراد در سال های اخیر به منظور لاغری، کاهش وزن و البته کاهش میزان اشتها به استفاده از گارسینیا کامبوجیا روی آوردند. استفاده از این داروی گیاهی می تواند به افراد کمک نماید تا بدون اینکه عوارض جانبی در آینده سلامتی آنها را تهدید نماید، کاهش وزن و کاهش اشتهای کاذب را تجربه نمایند.

دمنوش نعناع

نعناع یکی از گیاه هایی است که عطر و رایحه ی بسیار زیادی دارد، همین بو که رایحه ای بسیار خوشایند می باشد، می تواند سبب شود تا فرد، احساس سیری نماید از این رو دمنوش این گیاه به منظور کنترل میزان میل به خوردن غذاها به افراد پیشنهاد می شود و می تواند شما را در راه رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن همراهی نماید.

دمنوش زنجبیل

دمنوش زنجبیلدمنوش زنجبیل

یکی از دمنوش های گیاهی که به منظور کاهش اشتها و سرکوب میل به غذا به افرادی که به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند پیشنهاد می شود، دمنوش گیاهی زنجبیل می باشد. با مصرف این دمنوش شما تا چند ساعت احساس سیری خواهید کرد. آماده کردن این دمنوش در خانه بسیار آسان می باشد از این رو افراد زیادی به استفاده از آن روی آورده اند. استفاده از زنجبیل در کنار چای سبز یکی از چیزهایی است که ترکیب آن برای کاهش وزن به افراد پیشنهاد می شود.

استفاده از کپسول اسلیم کر برای کاهش اشتها

شرکت حکیم تجارت سهند با تجربه در زمینه تولید دارو های گیاهی،کپسول اسلیم کرکه دارویی کاملا گیاهی می باشد را به بازار عرضه داشت که با مصرف آن شاهد کاهش اشتها، افزایش متابولیسم بدن و کاهش وزن خواهیم بود، ترکیبات موجود در این کپسول کاملا گیاهی به شرح زیر است:

  • قهوه سبز ( قهوه ی عربی)
  • گارسینا کامبوجیا
  • چای سبز
  • ال کارنیتین
  • سی ال ای

لاغری کم خطر را انتخاب کنید

لاغری کم خطر را انتخاب کنیدلاغری کم خطر را انتخاب کنید

اگر هدف شما کاهش اشتها و در نهایت کاهش وزن است،کاهش اشتها با داروی گیاهیبرای شما کمترین خطر و عوارض را خواهد داشت، امروزه شبکه های اجتماعی و شبکه های تلویزیونی، تبلیغات گسترده ای برای فروش محصولات لاغری خود دارند، اما آیا ترکیبات موجود در این محصولات کاملا بی خطر می باشد؟ قطعا این گونه نیست. پیشنهاد ما به شما مصرف دارو های گیاهی می باشد که می تواند به کنترل اشتها و کاهش وزن شما کمک کند چرا که استفاده از این دارو های گیاهی در بلند مدت برای شما می تواند پر خطر باشد.

در چه صورت مصرف دارو های گیاهی برای لاغری می تواند موثر باشد ؟

باید دانست که برای لاغر شدن و رسیدن به تناسب اندام مجموعه اقداماتی را باید در نظر گرفت و تنها تاکید بر یکی از این اقدامات نمی تواند در لاغری شما موثر باشد. برای مثال تنها مصرف داروی گیاهی و یا تنها ورزش کردن و حتی تنها رژیم گرفتن نمی تواند نتیجه ای رضایت بخش را به همراه داشته باشد. و نیاز است که شما برای کاهش وزن متعهد به برنامه ای مشخص باشید و تمام جوانب و فاکتور هایی که در این راه موثر هستند را رعایت کنید، خوشبختانه در این راه دارو های گیاهی متعددی وجود دارد که می تواند شما را به لاغری نزدیک تر کند اما در صورتی این دارو ها می توانند برای شما موثر باشند که همراه با یک رژیم غذایی مناسب و البته فعالیت بدنی کافی در طول شبانه روز مصرف شوند.

داروهای گیاهی جایگزینی مناسب به جای داروهای شیمیایی

یکی از دغدغه هایی که در مصرف دارو های گیاهی وجود دارد این است که آیا این دارو ها می تواند برای ما دارای عوارض جانبی باشد یا خیر. خوشبختانه باید گفت که دارو های گیاهی لاغری به طور معمول دارای عوارض جانبی نمی باشند و به هیچ وجه نمی توان آنها را با دارو های شیمیایی پر خطر مقایسه کرد. اما بهتر است تا قبل از مصرف آنها، با پزشک متخصص خود در خصوص این دارو ها و نحوه ی مصرف آنها م ها نمایید و سپس از یکفروشگاه اینترنتی داروهای گیاهیمعتبر که سابقه ی مفید در فروش دارو های گیاهی دارد، خرید نمایید.

زیاده روی در مصرف دارو های گیاهی ممنوع !

یکی از مهم ترین مواردی که در مبحثکاهش اشتها با داروی گیاهیباید دانست این است که زیاده روی در مصرف هر دارویی، فارغ از اینکه آن دارو گیاهی است یا شیمیایی می تواند عوارض جانبی به همراه داشته باشد، پس نمی توان گفت که چون این داروهای لاغری از گیاهان طبیعی ساخته شده اند، می توان به مصرف بی رویه ی آنها روی آورد و نیاز است تا مصرف آنها کنترل شده و حتی مطابق با دستور پزشک باشد.

منبع :https://bit.ly/2QeSh1L

طرز تهیه ساده چیزکیک

به وبلاگ خود خوش امدید

روش آسان تهیه خامه روی کیک

کاهش ,های ,مصرف ,تواند ,گیاهی ,اشتها ,می تواند ,دارو های ,های گیاهی ,از این ,کاهش وزن ,دارای عوارض جانبی ,برای کنترل اشتهای ,صورت دمنوش استفاده

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
pooster29 bazarmoblkaraj faniherfe lamsis21 siamakboostani7366 negarkabkgir2003 negareyehtouba nooretrasam gaamaval