Should you snap up a cheap Aldi air purifier?

این روزها آلودگی و ذرات معلق هوا در زندگی شهری ما عجین شده و آمارهای خطرناکی از هوای آلوده دیده و شنیده می شود. البته گاها در زمان شدت آلودگی هوا راهکارهایی از جمله تعطیلی مدارس، اجرای طرح نوبت تردد با پلاک زوج و فرد از درب منازل، تعطیلی کارخانجات آلاینده ، ممانعت از تردد خودرو های فرسوده و. اجرا می شوند، اما همه ی این طرح ها موقتی هستند و بطور اساسی هیچ دردی از هوای آلوده شهرهای بزرگ و عواقب خطرناک آن برای مردم و مخصوصا کودکان و کهنسالان درمان نمی کنند.

امروزه یکی از راهکارهای مبارزه با آلودگی هوا استفاده از دستگاه تصفیه هوا می باشد، اما برای بسیاری از مردم سوالاتی در این زمینه وجود دارد.مثلا آیا دستگاه تصفیه هوا بخصوص انواع خانگی آن واقعا موثر است و باعث حفظ سلامت افراد در هوای آلوده می گردد؟ آیا می توان با خرید تصفیه کننده هوا از تمیز بودن هوای منزل مطمئن شد؟آیا دستگاه تصفیه کننده هوا هر نوع گرد و غباری را از بین می برد؟آیا افرادی که آلرژی دارند باید از دستگاه تصفیه هوا استفاده نمایند؟ تصفیه هوا تمام بوهای نامطبوع منزل را از بین می برد؟و

خوشبختانه اکنون انواع دستگاه تصفیه هوا در بازار موجود است ، از انواع کوچک و قابل حمل آنها که در خودروها و اتاق های کوچک استفاده می گردند تا انواع بزرگتر آن ها که در منازل، محل کار،محیط های عمومی و . مورد استفاده قرار می گیرند.
آیا واقعا دستگاه تصفیه هوا توانایی تصفیه هوا را دارد؟

گفته می شود که استفاده از تصفیه هوا برای نوزادان، افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی بسیار مفید می باشد و تمام ویروس ها، باکتری ها و. را از محیط حذف می نماید

باید بدانیم فیلترهای موجود در دستگاه های تصفیه هوا کاملاً برای حذف ذرات معلق موجود در هوا، گرد و غبار، دود و. موثر می باشند.این فیلترها دارای انواع مختلفی هستند و هرکدام ، کار مخصوصی را انجام می دهند.

مثلا پیش فیلتر در جذب ذرات از قبیل پرز فرش و پرده، مو و پر حیوانات و گردوخاک هوا موثر است. همچنین فیلتر پلاسما کار جذب الکتریکی ذرات آلرژی زا و دوده هوا با استفاده از تکنولوژی نانو، فیلتر کربن کار جذب بوها و گازهای سمی از قبیل بوی سیگار و مونواکسیدکربن، فیلتر هپا کار جذب کلیه ذرات معلق آلرژی زا تا 0/1 میکرون و آلاینده های مضر هوا از قبیل ویروس ها، باکتری ها، گرده های حساسیت زای گیاهان، مو و پر حیوانات تا 99درصد و لامپ یو وی کار ازبین بردن ویروس ها (آنفلوآنزای خوکی) و باکتری های هوازی و استریل هوای خروجی را انجام می دهند.(البته این فیلترها در زمان مناسب باید تعویض گردند.)

دستگاه های تصفیه هوا در اندازه ها و مراحل مختلف تصفیه هوا موجود می باشند که هر کدام با توجه به ابعاد خود دارای توانایی تصفیه فضا تا متراژهای مختلف می باشند.بنابراین اگر دستگاه تصفیه هوا را با توجه به نیاز خود هوشمندانه انتخاب نماییم و با استفاده درست از امکاناتی از قبیل نشانگر زمان تعویض فیلتر،نمایشگر دیجیتال کیفیت هوا،تایمر وکه بیشتر دستگاه های تصفیه هوا دارا می باشند می توان نتیجه گرفت که دستگاه تصفیه هوا قادر است درصد بیشتر آلودگی هوا را از بین ببرد.

متاسفانه دیدگاه های نادرست برخی از افراد راجع به عملکرد دستگاه تصفیه هوا، توانایی و قدرت تصفیه این دستگاه ها را زیر سوال می برد و ابهاماتی را به وجود می آورد.بعنوان مثال :

تصفیه کننده هوا گرد و غبار را از بین می برد ولی این درست نیست انتظار داشت که مانند یک جاروبرقی عمل نماید و تمامی گرد و غبار روی وسایل، منازل و. را نیز جذب کند!
بسیاری از مردم فکر می کنند که با خرید دستگاه تصفیه هوا اختیار تام دارند تا کمتر به امور نظافت بپردازند چراکه این دستگاه تمامی بو های نامطبوع را از بین می برد! این دیدگاه اشتباه است! دستگاه تصفیه هوا مجهز به فیلتر های مختلف می باشد که می تواند بوهایی که ناشی از ذرات سنگین کربن است را از بین ببرد اما بهترین راه برای از بین بردن بو در داخل منازل، دور کردن منبع بو است و آنگاه دستگاه تصفیه هوا می تواند اثرات بو های نامطبوع را نیز از بین ببرد.
تصور اینکه اگر از دستگاه تصفیه هوا استفاده می نماییم باید بطور ثابت این دستگاه روشن باشد، کاملا اشتباه می باشد.لازم است به منظور تامین هوای تازه، گاهی پنجره ها را بگشایید. در صورت آلوده نبودن شدید هوای بیرون روزی یک ساعت دستگاه را خاموش کنید و پنجره را باز کنید تا هوای جدیدی وارد خانه گردد.
برخی از کاربران با تصور اینکه دور کم فن دستگاه تصفیه هوا نیز همان کاربرد دور های متوسط و زیاد را دارد، همیشه دستگاه را روی دور کم تنظیم می نمایند. اما لازم است کمی بیشتر توجه کنیم! هر دستگاه تصفیه هوا، دارای یک ظرفیت هوادهی مشخص می باشد که به آن دبی هوا می گویند. دبی هوا را اصولا با واحد متر مکعب بر ساعت بیان می کنند. این دبی هوا براساس به دور فن کم و زیاد تغییر میکند. با اطمینان می توان گفت که استفاده از دور کم برای مساحت بالا باعث عدم کارایی و تاثیر اندک دستگاه می گردد، چرا که پرتاب هوا به فواصل دورتر با دور کم فن و فشار استاتیکی کمتر دستگاه ، پاسخگوی مساحت زیاد تحت پوشش نخواهد بود.
اگر بیشتر دقت کنیم خواهیم توانست به تاثیرات و توانایی دستگاه تصفیه هوا در تصفیه هوای منزل و محل کار خود و تنفس هوای پاکیزه حتی در شهرهای آلوده پی ببریم!

طرز تهیه ساده چیزکیک

به وبلاگ خود خوش امدید

روش آسان تهیه خامه روی کیک

هوا ,تصفیه ,دستگاه ,های ,هوای ,استفاده ,تصفیه هوا ,دستگاه تصفیه ,از بین ,را از ,هوا را

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
modafean86 iransayehban followerplus pichakunegareh aliyaghoobi riymargoldthus romanzn daneyal