Bajaj Mixer Grinder

از کاربردهای مخلوط کن می توان به تهیه انواع نوشیدنی، معجون، سس، غذای کودک و حتی خرد کردن انواع سبزی جات و میوه ها اشاره کرد. با توجه به این ویژگی ها که اشاره شد می توان به این نتیجه رسید که مخلوط کن بهترین عملکرد خود را در مقابل موادی که بافت نرمی دارند از خود نشان می دهد.

در این مقاله می خواهیم در مورد مخلوط کن که جزو پرکاربردترین ها در آشپزخانه هست به بحث بپردازیم.

شاید هنوز هم ساده به نظر برسد ولی این یعنی یک دستیار عالی در آشپزخانه، دستیاری که مواد مورد نظر شمارا طوری مخلوط می کند که بهترین سس، غذای کودک و . را بتوانید با زمان کم تر با بهترین کیفیت درست کنید.

امروزه بعضی از شرکت ها لوازم مختلفی را به همراه مخلوط کن می دهند که به نحوی به کاربرد دستگاه بیفزاید.

با توجه به تنوع محصولات در بازار شاید این سؤال در ذهن شما به وجود بیاید که چه مخلوط کنی و تا چه اندازه قدرت به درد کار شما می خورد و یا اینکه باید به چه ویژگی هایی برای خرید توجه کرد.

ظرفیت و جنس پارچ

عمده شرکت ها جنس پارچ را از پلاستیک یا شیشه تولید می کننده که هرکدام ویژگی هایی دارند و این که جنس پارچ از چه باشد با توجه به ملاک های مد نظر شما بسیار مهم است.

پارچ های پلاستیک نسبت به پارچ های شیشه ای بسیار سبک تر هستند و در مقابل شکسته شدن مقاومت بیشتری دارند ولی اگر پس از استفاده آن را به حال خود رها کنید با معایب این نوع آشنا می شود چون که اگر شما پس از هر بار استفاده از مخلوط کن پارچ پلاستیکی را بلافاصله تمیز نکنید گردوغبار را به خود جذب می کند که این نکته شاید برای هرکسی خوشایند نباشد.

پارچ های شیشه ای هم مزایای منحصربه فرد خود را دارند چراکه اگر دوست دارید در آشپزخانه هم از کاربرد مخلوط کن استفاده کنید و هم پس از تمیز کردن آن از زیبایی آن برای آشپز خانه تان استفاده کنید پارچ شیشه ای را انتخاب کنید.

چرا که این جنس معمولاً ظاهر شیک تری را دارا می باشند و همچنین برای مخلوط کردن مواد سرد و گرم سالم تر و مناسب تر می باشند ولی یک نکته را باید به خاطر سپرد که وقتی پارچ شیشه ای پر می شود وزنش سنگین می شود.

از مقایسه اینکه جنس پارچ شیشه باشد یا پلاستیک که بگذریم چیزی که منجر به این می شود که پارچ مواد را راحت تر در آنجایی دهد و تمیز کردن آن را آسان تر می کند دهانه پارچ است. سعی کنید پارچی را برای مخلوط انتخاب کنید که دهانه بازتری دارد چرا که کار کردن را هم با آن آسان تر می کند.

قفل ایمنی مخلوط کن
بهترین استاندارد ایمنی برای دستگاه مخلوط کن این است که وقتی همه چیز سر جایش بود روشن شود در غیر این صورت غیر فعال بماند. به همین دلیل است که در صورت جفت نشدن پارچ دستگاه روشن نمی شود.

فیلتر مخلوط کن
به جز مدل های قدیمی تر مخلوط کن در مدل های جدیدتر در بعضی مدل ها قطعه فیلتر را به گونه های مختلفی پشتیبانی می کند. از کاربرهای این قطعه می توان به تهیه یک آبمیوه بدون تفاله و دانه اشاره کرد.

شیر تخلیه
اگر این موضوع که وقتی با مخلوط کن یک نوشیدنی دلچسب آماده می کنید و از اینکه بخواهید پارچ را جدا کنید و درون لیوان بریزید به دلیل سنگین بودن کمی آزارتان می دهد می توانید به دنبال مخلوط کن با قابلیت دارا بودن شیر تخلیه بگردید. این قطعه با دستگاه یک چیز شبیه به کلمن آب را برای شما ایجاد می کند و شما می توانید آبمیوه را توسط شیر تخلیه درون لیوان ها بریزید.

دریچه روی درب
در مخلوط کن های جدید قسمت درب این دستگاه را به حالت دوتکه طراحی می کنند تا فرد اگر بخواهد موادی را به مخلوط اضافه کند از طریقه دریچه کوچک روی درب مواد را درون آن بریزد.

محافظ دما
این قطعه به صورت هوشمندانه از این که به موتور مخلوط کن فشار وارد شود محافظت می کند و وقتی موتور داغ می شود دستگاه را خاموش می کند تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کند که در این صورت باید به دستگاه یک استراحت 5 دقیقه ای بدهید.

جنس بدنه مخلوط کن
در هنگام خرید، به جنس بدنه مخلوط کن دقت کنید.

بدنه دستگاه معمولا از دو نوع استیل و پلاستیکی ساخته می شود.

بدنه های استیل امروزه به دلیل زیبایی و تمیز کردن آسان از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

در حالی که بدنه های پلاستیکی با وجود اینکه معمولا سبک تر هستند اما ممکن است به مرور دچار خط و خش و همچنین رنگ رفتگی شوند.

جنس تیغه
دوام و کیفیت دستگاه شما تا حد زیادی به جنس تیغه بستگی دارد.

تیغه های استیل ضد زنگ که به مرور زمان کند نشود و دچار خوردگی نشود می تواند بهترین انتخاب باشد.

صفحه تنظیمات دستگاه
این صفحه تنظیمات (دکمه ها) لمسی باشد یا برجسته. اینکه صفحه تنظیمات لمسی باشد زیبایی و امکان تمیز کردن راحت تری را به شما می دهد درست است ولی بعضی افراد با کار کردن این مدل مشکل دارند و گیج می شوند. اگر با این صفحه تنظیمات عادت کنید همان طور که اشاره شد تمیز کردنش آسان تر است.

در مدل دکمه های برجسته اگر چه به دلیل برجسته بودن تمیز کردن کمی دشوارتر است ولی از منظر قیمت به صرفه تر به نظر می رسند. انتخاب کدام به خودتان بستگی دارد.

سرعت
اکثر مخلوط ها حداقل دو حالت برای انتخاب قدرت دستگاه را دارا می باشند ولی اگر می خواهید برای خرد کردن یخ حالت مخصوص به آن و برای درست کردن شیرموز حالت مخصوص به آن و . قدرت انتخاب داشته باشید باید از خردکن های پیشرفته تری استفاده کنید. این که حالت های مختلف در اختیار شما باشد می تواند شما را به سمت نتیجه بهتر سوق دهد.

طرز تهیه ساده چیزکیک

به وبلاگ خود خوش امدید

روش آسان تهیه خامه روی کیک

مخلوط ,های ,پارچ ,کن ,کند ,تر ,مخلوط کن ,می کند ,را به ,می شود ,تمیز کردن

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
roatampour ravanshenasha personaldb rasoolpc1 outliwilfi nodenaga smsreson3 fanoosryaneh abbasnews021 faragheh