چگونه ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنیم؟

ماشین ظرفشویی یکی از پرکاربرد ترین لوازم خانگی در کارهای روزمره خانه به شمار می رود بنابراین استفاده درست از آن و هم چنین به کارگیری روش ها و مواد لازم برای نگهداری آن ضروری است. با توجه به این که در حین کار ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل مختلفی مثل سختی بالای آب، پسماند های غذا و . در قسمت های مختلف ماشین جرم ایجاد شود بنابراین نیاز است تا در فواصل زمانی مناسب جرم گیری را با روش های مناسب انجام داد. در ادامهنحوه استفاده از جرمگیر ماشین ظرفشویی بوششرح داده می شود. به طور معمول برای جرم گیری آهک های حاصل از آب سخت از رسوب زدای بوش(descaler) و برای جرم گیری چربی ها و باقی مانده های غذا از تمیز کننده بوش (cleaner) استفاده می شود.

چرا باید ماشین ظرفشویی خود را جرم گیری کنیم؟

با توجه به اینکه از ماشین های ظرفشویی به طور منظم استفاده می شود در دراز مدت، ممکن است با یک سری مشکلاتی روبه رو شوید از جمله این که کیفیت شست و شوی ظروف دیگر مثل سابق نیست و یا روی ظروف شیشه ای لکه دیده می شود. یکی دیگر از مواردی که ممکن است پیش بیاید ایجاد بوی نامطبوع در ماشین است. قسمتهای مختلف ماشین مثل لوله ها نیز با گذشت زمان بدلیل سختی آب دچار انسداد می شود. همه این موارد در صورتیکه به موقع رفع نشوند عمر مفید ماشین را کاهش می دهند. به ویژه در مناطقی که دارای آب با درجه بالای سختی هستند. یادگیرینحوه استفاده از جرمگیر ماشین ظرفشویی بوشو اجرای صحیح آن در فواصل زمانی منظم بوی نامطبوع ماشین را از بین برده و شست و شویی با کیفیت را میسر ساخته و طول عمر دستگاه را نیز زیاد می کند.

چگونه ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنیم؟

بقایای آب سخت و تجمع آهک را باید با استفاده از مواد پاک کننده و جرم گیر پاک کرد.نحوه استفاده از جرمگیر ماشین ظرفشویی بوشبسیار ساده است. ماشین ظرفشویی باید خالی از ظرف باشد. تنظیمات شست و شو را روی داغ ترین و طولانی ترین چرخه قرار می دهیم دما باید بالاتر از 60 درجه سانتی گرد باشد. باید توجه کرد که نیازی به مواد شوینده ی همیشگی نیست. پس از گذشت مدت زمان 30 دقیقه، یک قوطی جرم گیر بوش را که برچسب سر آن برداشته شده به صورت وارونه در سبد ماشین ظرفشویی قرار دهید، سپس اجازه دهید چرخه ی شست و شوی آن ادامه یابد. پس از اتمام، یک چرخه شستشوی دیگر را اجرا کنید. بهتر است بعد از اتمام جرم گیری، فیلترهای ماشین را باز و تمیز کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید ازدفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش سری6استفاده کنید.

استفاده از پودر برای جرم گیری

استفاده از پودر برای جرم گیریاستفاده از پودر برای جرم گیری

نحوه استفاده از جرمگیر ماشین ظرفشویی بوشکه به شکل پودری است نیز مشابه با حالت قبلی است با این تفاوت که در این حالت پودر را در محل تعبیه شده برای پودر شست و شو ریخته و ماشین را با تنظیماتی که قبلا گفته شد روشن می کنیم. معمولا این پودرها به صورت مشترک هم برای ماشین لباسشویی و هم برای ماشین ظرفشویی استفاده می شود.

تاثیر استفاده از جرم گیر مناسب بر کارکرد دستگاه

به طور مسلم با انتخاب یک جرم گیر مناسب مثل جرم گیر بوش و آگاهی کافی ازنحوه استفاده از جرمگیر ماشین ظرفشویی بوشو استفاده به موقع از آن، علاوه بر افزایش عمر مفید ماشین ظرفشویی، می توان کارکرد دستگاه و شست و شو را بهبود داده و از ایجاد لکه بر روی ظروف جلوگیری کرد، علاوه بر این از سوی دیگر با از بین بردن رسوبات آهک و پسماند ها، موجب می شود انتقال گرما موثرتر انجام شده و به این ترتیب، مصرف برق و انرژی نیز کاهش داده می شود.

طریقه استفاده از نمک نرم کننده برای جلوگیری از تجمع جرم

طریقه استفاده از نمک نرم کننده برای جلوگیری از تجمع جرمطریقه استفاده از نمک نرم کننده برای جلوگیری از تجمع جرم

استفاده از نمک های نرم کننده نیز یک روش عالی برای نرم کردن آب سخت مورد استفاده درماشین ظرفشویی بوشاست. دفترچه راهنمای خود را مرور کنید تا ببینید آیا در ماشین ظرفشویی شما می توان از نمک نرم کننده استفاده کرد یا خیر. اگر چنین شد، به سادگی نمک را درون ظرف نمکی که داخل ماشین ظرفشویی است بریزید. برخی از مدل های ماشین ظرفشویی از نمک نرم کننده برای نرم شدن آب سختی که وارد ماشین ظرفشویی می شود استفاده می کنند. اگر ماشین ظرفشویی شما از نمک نرم کننده استفاده می کند، فقط به یاد داشته باشید که ظرف نمک را مرتباً پر کنید و بلورهای نمکی را که به دور درب ظرف ریخته اند پاک کنید تا باعث تخریب وان فولاد ضد زنگ نشوند.

تنظیمات مربوط به سختی آب در ماشین ظرفشویی

اکثر مدل های ظرفشویی بوش مثلظرفشویی بوش مدل sms68mi04eسختی آب را در نظر گرفته و دارای سیستمی جهت نرم کردن آب ورودی به ماشین هستند. در این سیستم ها ابتدا باید درجه سختی آب منزل خود را تعیین کنید و با توجه به محدوده ی آن تنظیمات دستگاه را انجام دهید، تا با توجه به میزان و درجه سختی آب، نرم کردن و کاهش سختی آن را انجام دهد.

منبع :تنظیمات نحوه استفاده از جرمگیر ماشین ظرفشویی بوش چگونه است ؟

طرز تهیه ساده چیزکیک

به وبلاگ خود خوش امدید

روش آسان تهیه خامه روی کیک

ماشین ,ظرفشویی ,استفاده ,جرم ,آب ,نرم ,ماشین ظرفشویی ,استفاده از ,می شود ,جرمگیر ماشین ,از جرمگیر ,جرمگیر ماشین ظرفشویی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
swingb tarh100 lenzostudio021 frektalijhonar ronastorangtc snorolakog belchaoroyda hassanaa bourseiran slmziba01