اگرچه به نظر میرسد، همزن ها جز وسایل ضروری محسوب نمیشوند و شما به جای استفاده از همزن می توانید با یک قاشق مواد را با هم ترکیب کنید، اما در حقیقت استفاده از همزن علاوه بر بالا بردن سرعت شما و خسته نکردن تان، به شما کمک می کند که ترکیب همگون تر و یک دستی تهیه کنید. استفاده از همزنها بیشتر در مورد تهیه ی انواع کیک و شیرینی درست کردن خمیر نان، بستنی، زدن تخم مرغ، مخلوط کردن آرد و کره و هم زدن خامه، به کار می رود. میتوان گفت یکی از بخشهای سخت تهیه خوراکی ها همان مرحله ترکیب مواد با یکدیگر است که با داشتن یک همزن برقی ترکیب مواد بسیار سریعتر و باکیفت تر خواهد بود. همزن های برقی در سه نوع دستی، برقی و کاسه دار در بازار وجود دارند که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند و از آنجایی که این مطلب درباره همزن های برقی است، پس فقط به انواع برقی که خود در چند نوع مختلف است میپردازیم.

انواع همزن های برقی
همزن های برقی در دو نوع معمولی و کاسه دار موجودند

همزن برقي معمولي: همزن برقي معمولي، ساده ترين همزن هاي برقي هستند. اين همزن ها، داراي دو بخش دسته و سر همزن هستند. این همزن ها نیز خود در دو دسته تک موتوره و دو موتوره جای میگیرند. طرز کار اين همزن ها به اين صورت است که شما ابتدا همزن در دست خود مي گيريد و آن را روشن مي کنيد و سپس با فرو بردن سر در حال چرخش همزن به درون ظرف حاوی مواد غذايی، آن ها را هم مي زنيد.

همزن هاي برقي کاسه دار: اين همزن ها را مي توان پيشرفته ترين نوع همزن هاي موجود در بازار دانست. اين همزن ها، همانگونه که از نامشان پيداست داراي کاسه هستند. در همزن هاي برقی کاسه دار نيازي نيست که همزن را در دست بگيريد و آن را در ظرف مواد غذايي فرو ببريد بلکه شما با قرار دادن مواد غذايي درون کاسه همزن و سپس نصب کاسه در محل مورد نظر و روشن کردن دستگاه، اقدام به همزدن مواد غذايي مي کنيد. حجم کاسه ها در همزن های مختلف متفاوت است. ظرفيت کاسه اين همزن ها با با واحد ليتر اندازه می گيرند.

نکاتی که هنگام خرید همزن باید به آنها توجه کرد.
توان: توان هر دستگاه الکتريکي در واقع قدرت دستگاه را نشان مي دهد و رابطه مستقيمي با ميزان مصرف انرژي آن دارد. توان همزن ها نيز همانند ساير دستگاه هاي الکتريکي با واحد وات مشخص مي شود. هر چه توان همزن بيشتر باشد ، سريع تر و آسان تر مواد غذايي را براي شما مخلوط مي کند. همچنين توان بالاتر سبب مي شود که در استفاده طولاني مدت فشار کمتري به دستگاه وارد شود. در نظر داشته باشيد که توان بالاتر به معناي مصرف برق بيشتر نيز هست.

تعداد سری ها (تيغه ها): تيغه ها يا همان سری های همزن، انواع مختلفی دارند. همزن های برقی معمولا دارای تيغه های مختلفي هستند که هر کدام از آنها براي همزدن مواد خاصي کاربرد دارند. به عنوان مثال سری خمير زن، سری تخم مرغ زن، سری ورز دهنده و سری همزن که کاربرد های متفاوتي دارند.

قابلیت تنظیم سرعت: همانطور که میدانید برای تهیه مواد مختلف توسط همزن به سرعت های مختلفی نیاز است. به طور مثال برای تهیه یک خمیر باید موتور دستگاه روی حالت حداکثر باشد و برای همزدن تخم مرغ باید موتور روی حالت حداقل چرخش. پس هنگام خرید همزنی را تهیه کنید که دارای حالات و سرعت های متنوع باشد. شما با این قابلیت ساده میتوانید انواع بیشتری از ترکیبات و خوراکی ها را تهیه کرده و بسته به نوع مواد سرعت چرخش را تنظیم نمایید.

محفظه نگهداری سيم: در برخی از همزن های برقی، محفظه اي در پشت دستگاه تعبيه شده است که شما می توانيد سيم دستگاه را جمع کنيد و در آن قرار دهيد. در اين صورت در هنگام حمل و جابجايی دستگاه، سيم آن برای شما ايجاد مزاحمت نخواهد کرد.

جنس تیغه ها: با توجه به تماس مستقیم تیغه ها با مواد غذایی برنده بودن، مقاوم بودن و همچنین ضد زنگ بودن این تیغه ها بسیار مهم خواهد بود. معمولا جنس این تیغه ها از پلاستیک، کروم یا استیل ضد زنگ است. و طبیعی است که کیفیت دو نوع استیل و کروم مقاومتر بادوام تر و نهایتا بسیار بهتر از پلاستیک است.

قابلیت شستشو: قابلیت شستشو برای همزن ها از آنجایی مهم است که این دستگاه ها مرتب دچار آلودگی یا آغشته به مواد غذای اند. هنگام خرید توجه کنید که همزنی را انتخاب نمایید. که قابلیت جداشدن بیشتر و شستشوی راحت تری داشته باشد. چرا که شستشوی مرتب ماشین هم در بالا بردن ضریب بهداشتی و عمر دستگاه موثر خواهد بود.

وزن: مقدار وزن بیشتر در مورد همزن های بدون پایه مهم است، چرا که در انواع پایه دار که دارای ظرف است همزن داخل ظرف قرار میگیرد و وزن آن را پایه تحمل میکند. اما همزن های بدون پایه باید هنگام کار به وسیله دست نگه داری شوند و طبیعی است با این اوصاف هرچه وزن همزن کمتر باشد، کار کردن با آن راحت تر خواهد بود و شما را خسته نخواهد کرد.

جنس کاسه: این ویژگی مربوط به همزن های کاسه دار است. جنس کاسه در این همزن ها معمولا از پلاستیک یا استیل است. کاسه پلاستیکی چون نرم اند دوام پایین تری دارند و به مرور ممکن است دچار خط و خش شده و مقداری از پلاستیک داخلی آنها کنده شود. و از آنجایی که تهیه ی این ظرف ها مقداری دشوار خواهد بود، پس ما انواع استیل را پیشنهاد میکنیم که هم در برابر ضربه مقاوم اند و هم از دوام و عمر بالاتری برخوردارند.

طرز تهیه ساده چیزکیک

به وبلاگ خود خوش امدید

روش آسان تهیه خامه روی کیک

همزن ,ها ,های ,کاسه ,مواد ,مي ,همزن های ,همزن ها ,اين همزن ,کاسه دار ,است که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
befrosh98 senvani hamyareinstagram outdoorrunningsocks adlymneothe ronastorangtc mldo golchindl golshanyadis irannovinclinic